Kültür ve Sanat Haber Girişi: 27.05.2022 - 11:13, Güncelleme: 27.05.2022 - 11:13

GEBZELİ YAZARLAR KİTAP TANITIM GÜNLERİ- 28-29 MAYIS 2022 GEBZE'DE DÜZENLENECEK

 

GEBZELİ YAZARLAR KİTAP TANITIM GÜNLERİ- 28-29 MAYIS 2022 GEBZE'DE DÜZENLENECEK

Tarihin kadim şehirlerinden biri olan Gebze birçok alanda öncü görevini, geçmişte olduğu gibi günümüzde de sürdürmektedir.
Tarihin kadim şehirlerinden biri olan Gebze birçok alanda öncü görevini, geçmişte olduğu gibi günümüzde de sürdürmektedir. Birçok tarihî yapıya, kültürel değerlere sâhip olmasının yanısıra, gelişen teknolojisiyle ve yetişen nitelikli insanıyla, aydınıyla, yazarıyla çizeriyle varlığını günden güne daha da duyurmaktadır. Bugün ülke genelinde bilim, fikir ve sanat üreten yüzlerce nitelikli aydınıyla insânımıza, insânliğa hizmet vermektedir. Yazmanın, yazma isteğinin oluşmasının ve bunun bir eser suretine dönüştürülmesinin, ortaya çıkarılmasının ne denli zor olduğu pek çok kimsece bilinmektedir. Gebze ve Gebze bölgesinde yetişmiş  yazarların bir araya gelip bir güç olarak toplumla kucaklaşması hiç şüphesiz bölgenin kalkınmasında önemli bir rol oynayacaktır.  Bölgemizin değerlerinden habersiz bir kitlenin varlığı şehir bilincinin yerleşmesinde etkili olamadığı gibi yeni nesillerin de genç fidanlarımızın yitip gitmesine yol açar. Bu sebeple, fark edilmeyi bekleyen bu aydınlarımızla gönüllere dokunmak ve onları toplum ile buluşturmak bizim en büyük gayelerimiz arasında yer almalıdır.  Organizasyonunu gerçekleştirme çabasında oldugumuz fuarımız Gebze ve Gebze çevresindeki ilçeleri de kapsayan büyük bir yazar kitlesini hedeflemektedir. '100 Yazar, 500 Kitap' sloganı ile çıktığımız yolda nice hazinelerle tanışmanın tadını çıkarmak arzusundayız. Gebze ve Gebze çevresindeki bu coğrafyanın tozunu yutmuş, duygu ve düşüncelerini beyaz sayfalara işlemiş tüm yazarlarımız fuara katılabileceklerdir.  Yayınevlerine açık olmayan, bu tek, ayrıcalıklı fuarda; söyleşiler, imza günleri, müzik ve farklı sosyal aktifeler olacaktır.  Bu amaçlarla "Tarihimize Doğru Dergisi" ilmî, tarihî ve entelektüel sorumluluğunun gereği olarak, "Gebzeli Yazarlar Kitap Tanıtım Günleri" adıyla, katılımcılarının konuya özel çağrılı olduğu yerel bir program düzenlemeyi uygun ve gerekli görmüştür. Program düzenleme kurulumuz, Sayın Eğitimci-Yazar İbrahim Erdem, Resul Orman ve Yazar Musa Gün'den oluşmaktadır.  Gebze Ticaret Odası ve İmes Bölge Müdürlüğünün destekleri ile ete kemiğe bürünen, varlığı şekillenen programımıza tüm kitap sevenler davetlidir.  Programı Düzenleme Kurulu adına Resul ORMAN (Araştırmacı -Yazar) Telefon no: 05077620037  Program Tarihi: 28-29 Mayıs 2022 Tanıtım Yeri: Gebze Gençlik Merkezi Gebze/Kocaeli
Tarihin kadim şehirlerinden biri olan Gebze birçok alanda öncü görevini, geçmişte olduğu gibi günümüzde de sürdürmektedir.

Tarihin kadim şehirlerinden biri olan Gebze birçok alanda öncü görevini, geçmişte olduğu gibi günümüzde de sürdürmektedir. Birçok tarihî yapıya, kültürel değerlere sâhip olmasının yanısıra, gelişen teknolojisiyle ve yetişen nitelikli insanıyla, aydınıyla, yazarıyla çizeriyle varlığını günden güne daha da duyurmaktadır. Bugün ülke genelinde bilim, fikir ve sanat üreten yüzlerce nitelikli aydınıyla insânımıza, insânliğa hizmet vermektedir.
Yazmanın, yazma isteğinin oluşmasının ve bunun bir eser suretine dönüştürülmesinin, ortaya çıkarılmasının ne denli zor olduğu pek çok kimsece bilinmektedir. Gebze ve Gebze bölgesinde yetişmiş  yazarların bir araya gelip bir güç olarak toplumla kucaklaşması hiç şüphesiz bölgenin kalkınmasında önemli bir rol oynayacaktır.  Bölgemizin değerlerinden habersiz bir kitlenin varlığı şehir bilincinin yerleşmesinde etkili olamadığı gibi yeni nesillerin de genç fidanlarımızın yitip gitmesine yol açar. Bu sebeple, fark edilmeyi bekleyen bu aydınlarımızla gönüllere dokunmak ve onları toplum ile buluşturmak bizim en büyük gayelerimiz arasında yer almalıdır. 

Organizasyonunu gerçekleştirme çabasında oldugumuz fuarımız Gebze ve Gebze çevresindeki ilçeleri de kapsayan büyük bir yazar kitlesini hedeflemektedir. '100 Yazar, 500 Kitap' sloganı ile çıktığımız yolda nice hazinelerle tanışmanın tadını çıkarmak arzusundayız. Gebze ve Gebze çevresindeki bu coğrafyanın tozunu yutmuş, duygu ve düşüncelerini beyaz sayfalara işlemiş tüm yazarlarımız fuara katılabileceklerdir. 

Yayınevlerine açık olmayan, bu tek, ayrıcalıklı fuarda; söyleşiler, imza günleri, müzik ve farklı sosyal aktifeler olacaktır. 

Bu amaçlarla "Tarihimize Doğru Dergisi" ilmî, tarihî ve entelektüel sorumluluğunun gereği olarak, "Gebzeli Yazarlar Kitap Tanıtım Günleri" adıyla, katılımcılarının konuya özel çağrılı olduğu yerel bir program düzenlemeyi uygun ve gerekli görmüştür.
Program düzenleme kurulumuz, Sayın Eğitimci-Yazar İbrahim Erdem, Resul Orman ve Yazar Musa Gün'den oluşmaktadır. 
Gebze Ticaret Odası ve İmes Bölge Müdürlüğünün destekleri ile ete kemiğe bürünen, varlığı şekillenen programımıza tüm kitap sevenler davetlidir. 

Programı Düzenleme Kurulu adına
Resul ORMAN
(Araştırmacı -Yazar)
Telefon no: 05077620037 
Program Tarihi: 28-29 Mayıs 2022
Tanıtım Yeri: Gebze Gençlik Merkezi
Gebze/Kocaeli

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gebzeninsesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.