Yazı Detayı
02 Temmuz 2019 - Salı 01:44
 
Yeni Başkanlar, Yeni Umutlar Veriyor
Hakan Bayram
hakan@gebzeninsesi.com
 
 

Seçimler biteli tam üç ay oldu.

 

Bu üç ay aslında bize belediye başkanlarının performanslarının ne yönde olacağına dair ipuçlarını da vermiş oldu. Şahsen ben öyle düşünüyorum.

 

Niye?

 

Lafı uzatmadan söyleyeyim:

 

  1. Büyükşehir Belediyesi, Karaosmanoğlu sonrasında hiçbir şekilde yalpalanmaya ya da sekteye uğramadan gayet başarılı bir şekilde kaptan değişikliğine girmeden yoluna devam ediyor. Sokaktaki vatandaşta, belediyedeki personelde yeni başkan ve ekibine çabuk uyum sağladı. Bununla beraber Tahir Başkan, gayet çalışkan ve verdiği mesajlarla yapılan hizmetlerin üstüne çokça ilaveler yapıp Kocaeli halkının takdirini kazanabilir. Bu şimdiden belli.

 

  1. Gebze Belediyesi, Köşker sonrasında ciddi bir toparlanma, yeni isimlerle, yeni bir kalkınma sürecine girme içerisinde. Zinnur Başkan, teknik bir adam. Yani hesabını, kitabını, plan ve projesini bilen biri. Hem mesleki ünvanı itibariyle hem de benim sahada edindiğim izlenim bu yönde. Gebze, büyük bir yerleşim yeri. Nüfusu fazla. Gebze Belediyesi, diğer belediyelerden daha fazla Büyükşehir Belediyesi ile koordinasyonu çok yüksekte tutmalı. Belediyenin hizmet noktasında herhangi bir sekteye uğrama ya da yavaşlama moduna girme gibi bir lüksü yok. Bu açıdan başkan ve ekibi ciddi bir mesai harcayarak bu sorunların üstesinden gelebilecek kabiliyette.  Zamanla somut şeyleri hep beraber göreceğiz.

 

 

  1. Darıca Belediyesi, Karabacak sonrasında aktif bir yapılanma, yeni görevlendirilen isimlerle ve halkın nabzını çok iyi ölçebilen bir başkanla yoluna devam ediyor. Darıca’yı ve Darıca’nın problemlerini çok iyi bilen Muzaffer Başkan, şuan sahadaki çalışmalarla her bir projenin takipçisi konumunda. Başkan, özellikle halkla temas açısından çok başarılı. Samimi diyalogları ve vatandaşa verdiği güven herkes tarafından olumlu karşılanıyor. Darıcalılar başkandan çok iyi hizmetler bekliyor.

 

  1. Çayırova Belediyesi, Demirci sonrasında hizmet çıtasını daha da ileriye yükseltmenin peşinde. Bu açıdan baktığımızda Bünyamin Başkan, özellikle halk meclislerine çok önem veriyor. Mahalle mahalle problemleri bizzat not alıyor ve çözüme ulaştırmak için çaba sarfediyor. Çayırova genç bir ilçemiz. Nüfusunun günden güne arttığı bu ilçemizin düzgün ve planlı şehirleşmeden kopmadan, kararlı politikalarla çok iyi noktada olacağından şüphem yok. Umarım önceki dönemde yapılan hizmetler kadar bu dönemde de hizmetler aktif şekilde yapılır ve devam eder.

 

 

  1. Dilovası Belediyesi, Toltar sonrasında yeni bir heyecan yakaladı. Taze birkaç icraat peş peşe geldi. Belediyenin makam kapısı söküldü, öğrencilere okul servisi ücretsiz oldu. Bu kapı meselesi sembolik bir anlamda içerse halk nezdinde bir güvene sebebiyet verdi. Biraz şaşkınlık ve içten içe başkanı takdir etme.  Hamza Başkan, millet buluşmaları düzenliyor, köy köy geziyor, sokakta vatandaşın nabzını yokluyor. Şuan görünen şey, başkanın çokça sahalarda aktif olacağı yönde. Dilovası’nın kronik sorunlarını çözme noktasında daha gözle görülür adımlar atıldıkça ve özellikle vaatler karşılığını bulunca bu başkana daha iyi şekilde, artı yönde katkı sağlayacak.
  2.  

 

Büyükşehir başta olmak üzere bu dört ilçemizin çiçeği burnunda yeni başkanları şuan ki performanslarıyla göz dolduruyor. Daha çok yeniler. 5 yıllık bir süreçten bahsediyoruz. Nasip olursa 5 yıl sonra bambaşka bir hale gelecek ilimiz ve ilçelerimiz.

 

 

Şurası gayet net.

 

Çalışır, emek verir, vaatlerinizi yapar, halktan kopmaz, şeffaf ve dürüstlüğünü ispatlarsanız bol hayır dua ve takdir alırsınız.

 

Yok, diğer türlü olursa..

 

Sonuç, malum..

 

Başkanlar, başarılı işler yaptıkça bizlere de bunu anlatmak ve alkışlamak düşecek.

 

Hadi hepimize kolay gelsin..

 

 

 
Etiketler: Yeni, Başkanlar,, Yeni, Umutlar, Veriyor,
Yorumlar
sanalbasin.com üyesidir
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16.
Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Haber Yazılımı