Yazı Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 12:18
 
Silahsız İşgal 2
Zeki Üsten
zekiusten3861@gmail.com
 
 

Efendim Ülkemiz Türkiye karşıtlarının başta dostumuz, müttefikimiz, stratejik ortağımız ABD olmak üzere her alandaki saldırıları sürüyor. Doğu Akdeniz de yani kıta sahanlığımız, yani Ülkemiz sınırları içerisinde enerji aramamız engellenmek isteniyor. Ülkemizi savunmak adına aldığımız “ aldığımız demenin keyfini yaşıyorum” Savunma Silahı üzerinden taarruz yiyoruz. Meşhur bir sözümüz var malum: Kış kışlığını yapacak. Türkiye düşmanlarının bu saldırıları gayet normal girişim. Asıl dikkat çekmek istediğim konu içimizdeki gaflet, dalalet ve dahi hıyanet içerisinde olanlar.

 

  Hep övündüğümüz bir konu var ya biz devletsiz kalmayız diye. Tarih boyunca Türkler tarafından birçok devlet kurulmuş ve bu devletler kısa bir süre sonra yıkılmışlardır. Şimdi dikkat! Türk devletleri birlik ve beraberlik içinde oldukları zamanlarda, en kötü şartlarda bile olsa, daima toparlanmasını bilmişler; ancak birlik ve beraberliklerinin bozulduğu, birbirlerine düştükleri zamanlarda da çok çabuk yıkılmışlardır. Türk düşmanlarının birliğimizi ve beraberliğimizi bozmak, bizi zayıf düşürmek için fırsat aradıkları günümüzde, iç birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmek, daha bilinçli bir dayanışmaya girişebilmek için milletimizin geçmişini bilmek zorundayız diye düşünüyorum.Kendim ve siz okurlarımız için Eski Türk Devletlerinin yıkılış nedenlerini biraz araştırdım ve gördüm ki eski Türk Devletlerinin hemen hemen hepsinin aynı sebeplerden dolayı yıkılmış. İçerdeki ihanet mensupları halkın kültürünü hedef alırken dışarıdaki düşman da bunlara destek vermiş. İnsanımızın genetik kodu olan bazı tutum ve davranışları var, bu değerlere saldırılmış önce. Bugün inanın aynı sinsi tuzaklar kurgulanıyor.

  Bizim milletimiz insanların haklarına ve özgürlüklerine saygılıdırlar.  Büyüklerine saygı, küçüklerine sevgi gösterirler. 
Ailelerine bağlı, anne ve babalarına saygılı, kardeşlerine karşı şefkatlidirler.  Herkesin dini inançlarına saygılıdırlar. 
Namusludur, iyi ahlâk sahibidir.  Bizim Milletimiz ve askeri, vatanına ve milletine bağlıdır; asker bir millettir, vatanı ve milleti için ölmekten çekinmez. Teşkilatçı, uyumlu, pratik, yönetici, kurucu, vatansever insanlardır. Birlik ve beraberliğin sağladığı dayanışma ile düzenli bir yaşam tarzını kendilerine alışkanlık haline getirmişlerdir.  Şimdi saydığımız tüm bu özellikler içerdeki hainler tarafından filmlerle, dizilerle, reklamlarla müziklerle baltalanmaya çalışılıyor hem de çıkar uğruna, makam uğruna, Vatanın elden gitmesi uğruna.


Şimdi daha önce yıkılan Devletlere baktığımızda:   Büyük Hun İmparatorluğu: MÖ 220- MS 216 Hun İmparatorluğu'nda yaşayan Türk boyları Çinlilerin oyununa gelerek, tahriklerine kanarak birbirleriyle kavga etmeye başlamışlardı. Bu nedenle, Çinlilerin kışkırtmaları sonucu, Büyük Hun İmparatorluğu'nda iç ayaklanmalar çıkmış. Bu iç ayaklanmalar sebebiyle, Büyük Hun İmparatorluğu, Kuzeybatı Hun Devleti ve Güneydoğu Hun Devleti olarak ikiye ayrılmış. Yine, Çinlilerin kışkırtmaları ve tahrikleri sonucu, Kuzeybatı Hun Devleti ve Güneydoğu Hun Devleti birbirlerine karşı yıllarca savaşmışlar. Bir süre sonra, Çinliler, birbirlerine karşı savaşmaktan dolayı iyice güçsüzleşen Hun devletlerini kolayca yıkmayı başarmışlardır.  Avrupa Hun İmparatorluğu: 375-469: Avrupa Hun İmparatorluğu, en güçlü, en kudretli dönemini İmparator Atilla zamanında yaşamış. İmparatorluk; baba, oğul ve kardeşler arasındaki taht kavgaları sebebiyle kısa bir süre sonra yıkılmış.  Ak Hun İmparatorluğu: 420-552: İmparatorluk iç ayaklanmalar ve komşu devletlerle birbiri ardına yapılan savaşlar neticesinde zayıflamış ve Göktürk Devleti tarafından yıkılmış.  Göktürk Kağanlığı: 552-745: Çinliler, bu kez, Doğu Göktürk Devleti ve Batı Göktürk Devleti'ni birbirlerine karşı kışkırtmışlar, tahrik etmişler. Bu sebeple, Doğu Göktürk Devleti ve Batı Göktürk Devleti birbirlerine karşı savaşmışlar, daha sonra, Çinliler, savaşmaktan dolayı iyice güçsüzleşen bu iki devleti de kolayca yıkmışlar. Hepsini saymayalım burada ancak; Genel olarak eski Türk devletlerinin yıkılış nedenlerini araştırdığımda; hemen hemen hepsinin; baba, oğul ve kardeşler arasında çıkan taht kavgalarından, düşman devletlerin kışkırtmaları ile çıkarılan iç ayaklanmalardan, aynı dönemde yaşayan iki Türk devleti arasında, yine, düşman devletlerin kışkırtmaları ile çıkarılan savaşlardan dolayı yıkılıp yok olduklarını gördüm.  Efendim burada ilginç bir detay vereyim: Göktürk lideri Bilge Kağan Göktürk Yazıtları'nda Göktürklere şöyle diyor:  "Ey Türk budun! (milleti), aklını başına topla, düşmanlarına kanma, birlik ve beraberlikten ayrılma, devletine sahip ol, sonra ölürsün ve bir daha dirilemezsin.

 

 Günümüzle her hangi bir farkı var mı Allah Aşkına? Sanki bin yıllardır aynı senaryo yazılıyor ve uygulanıyor. Şaşırtıcı olansa her seferinde sonuç veriyor. Bugün tüm yaşanan saldırılar karşısında birlik olmamız gerekirken Bir Siyasi Parti Lideri çıkıp: "Halen bu ülkede yürekli savcılar bulunduğuna inanıyorum, inanmak istiyorum. Ülkenin Liderini çağıracak ve hesap soracak. İşte o gün bu 15 Temmuz kanlı darbe girişimi “daha önce tiyatro bu, kontrollü darbe demişti” aydınlığa kavuşmuş olacaktır. İşte o gün 20 Temmuz sivil darbe sürecine sokulan Türkiye’nin hukuk düzeni, darbe hukukundan arınma yolunda en büyük adımı atmış olacaktır. Diyebiliyor.  Bir başka Siyasi Parti Lideri çıkıp: "Yargı paketi dediler, S-400 paketi getirdiler. Halkın kaynaklarını savaş rejimine harcamaktadırlar. Türkiye İttifakı dedikleri S-400 ittifakıdır. Halkın ihtiyacı ise barış ve demokrasidir. En geniş demokratik ittifakı oluşturmamız gerekiyor." Diyebiliyor. Sosyal medya üzerinden halk ayrıştırılıyor. Toplum olarak Allah’ın İpine sarılmaktan başka çare olmadığını düşünenlerdenim.  Herkesin mutlaka bir hesabı var, Yüce Yaratanında mutlaka bir muradı var vesselam. Hayırla kalınız…

 

 
Etiketler: Silahsız, İşgal, 2,
Yorumlar
Yazarlar
sanalbasin.com üyesidir
Özlü Sözler
İçteki kiri su değil, ancak gözyaşı temizler…


Mevlana
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Modül 3
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı