Yazı Detayı
11 Mart 2020 - Çarşamba 14:32
 
Hâk Yolunda Bir Er: Şevket Kazan
Resul Orman
rekor036@hotmail.com
 
 

Kıymetli okurlarım..

 

Bu haftaki yazımızda sizlere bölgemiz dışında ülkemize mâl olmuş kıymetli bir şahsiyet abidesi olan Şevket Kazan’dan bahsetmek istiyorum. Geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılıp, hakka yürüdü hak sevdalısı büyüğümüz.

 

Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocanın dava arkadaşı, sırdaşı olan günümüz Kocaeli’nin özellikle Gebze’nin kurucusu olan kadrolarını kurdurup, büyük ve efsane başkan Ahmet Penbegüllü’nün de en büyük destekçisi olup özellikle Hünkar Çayırı olayında böyle güzide ve tarihi bir yeri tekrar Gebze’mize, tarihimize kazandıran kişilerden olan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ve şimdiki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Hünkar Çayırına getirip onlarla birlikte şehrimizin tarihi değerine ve Fatih Sultan Mehmed Han’ın ruhunu şad etmişlerdi.

 

Bu bile başlı başına bir büyük hizmet ama o bunlarla yetinmeyip, dahasını da yapmıştı. Kendisine has duruşu, gençlerle birlikte yürüyüşü onlara “Gençlik geçici ama bir davanız olursa, onu da yaşatmaya çalışırsanız işte gitmeyecek değeriniz ve gençliğiniz o olacaktır” derdi. Zira o hep 18 yaşında gibiydi çünkü davasının eriydi. Çok çekti, yeter demedi ve bildiği şey hak, hakikat yolunda ilerledi.

 

Günümüz birçok siyasetçinin de akıl hocası ve yetiştiricisiydi. Bugünlerdeki tüm yapılan paylaşımlarda dikkatimi çekenlerden onu tarif eden kelimeler şunlardı: “Abi, samimiyet, sadakat, hoşgörü, hoca, adil, vefa, doğru, dost, Allah dostu, emsal.”

 

İşte bir insanın olmak istediği, bu dünyada anılmak istediği her şey bu değil mi? Zaten zenginliğiniz değil hoş bir seda ile anılmak, amel defterinizi ölümsüz kılmak değil mi gaye? Rabbim rahmet eylesin emsal şahsiyet Şevket Kazan’a..

 
Etiketler: Hâk, Yolunda, Bir, Er:, Şevket, Kazan,
Yorumlar
Haber Yazılımı