Haber Detayı
01 Haziran 2019 - Cumartesi 12:37
 
MUHTAR AKIN'DAN SİYASİLERE ÇAĞRI!
​Ulus Mahallesi Muhtar'ı seçilen Hüseyin Akın Ulus Mahallesi'nin artık ilçe olması gerektiğini söyledi. Genel Yayın Yönetmenimiz Hakan Bayram'a samimi açıklamalarda bulunan Akın, çok önemli açıklamalar yaptı.
GEBZE Haberi


Ulus Mahalle halkının oylarıyla ikinci kez muhtar seçilen Hüseyin Akın'la bir röportaj gerçekleştirdik. Kamuoyunda çok konuşulacak ve tartışılacak sözlere imza atan Akın'a bakalım siyasi, bürokrat ve vatandaşlardan ne gibi cevaplar gelecek?

 

 

 Kendinizi tanıtır mısınız? Hüseyin Akın kimdir?

 

Çok teşekkür ederim. Öncelikle hoş geldiniz. Ben aslen Giresun Yağlıdere Hisarcık doğumluyum. 1985 yılında Ulus mahallesine geldik. Siyasi çalışmalarda bulundum. Esnaflık yaptım. Şuanda iki dönemdir Ulus mahallesi muhtarı olarak görev yapıyorum. Mahallemize bunun için çok teşekkür ediyorum. İnşallah mahallemize daha güzel hizmetler getirmek için, mahallemizin kalitesini artırmak için gece gündüz çalışacağım. Çünkü mahalleli bize çalışmayı emretti. Daha çok çalışacağız. Mahallemizin hizmete ihtiyacı var.

 

Mahallemizin birinci sorunu eğitim. 9.500 seçmeni olan 18 bin seçmeni olan bir mahallenin ilkokulu yok. Bu beni çok üzüyor. Bütün siyasetçilere söylememe rağmen maalesef olmadı. İlkokulumuz taşımalı sistem Beylikbağı, Yavuz Selim, hatta Mimar Sinan, Hürriyet Mahallesi okuluna gitmektedir. Bunun için mahalledeki küçük çocuklarımızın, yavrularımızın okul sıkıntısı var. Bunu okulu kazandırmak için gece gündüz çalışcağız.

 

Niçin muhtar olmak istediniz?

 

Çok güzel bir soru. Mahallemize gelen insanların resmi işlerine yardımcı oluyorduk. Onlarında bir teveccühü vardı. Sonrasında halkımızın önüne gittik. Siz istiyordunuz biz de geldik dedik. Adaylığımızı koyduk, sağ olsun mahallemiz bana sahip çıktı. Bu konuda Ulus Mahallesi halkına, büyüğünden küçüğüne çok teşekkür ediyorum. Bana çok büyük destek verdiler. Bu dönem ise daha fazla destek verdiler.

 

"SLOGANIM: HÜSEYİN AKIN, HERKESE YAKIN!"

 

 2. kez muhtar seçilmek sizde nasıl bir duygu oluşturdu? Bekliyor muydunuz seçilmeyi?

 

Çok güzel bir duygu. Evet, seçilmeyi bekliyordum. Ben hep halkımın içindeydim. Halkın talep ve isteklerini yerine getiriyorsa bir muhtar, halkta sana yürü diyorsa sizi seçiyorlar. Hiç ev atlamadan bütün evlere, oy veren vermeyen herkese gittim. Herkes bize dedi ki, "Hüseyin Akın biz senden memnunuz." Hatta bir reklamım var benim, sloganım. "Hüseyin Akın, herkese yakın." Bu reklam da tuttu.

 

Mahalleme güzel hizmetler getirdim. Devlet büyüklerime, Büyük şehir belediye başkanıma çok teşekkür ediyorum. Kılavuz Gençlik diye mahallemize bir gençlik merkezi getirdik. 350 gencimiz burada üniversiteye hazırlanıyor. Hatta Darıca'dan, Çayırova'dan bile öğrenci geliyor Ulus Mahallesi'nde ders görüyor. Bu da benim için çok onur verici. Oraya gidip o gençleri görünce gururlanıyorum. Hani Sayın Cumhurbaşkanımızın bir sözü var: "Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri" diye. Allah'ıma çok şükür. Ulus Mahallemize çok güzel eserler getirdik. Bu Gençlik Merkezi, Fatih Devlet Hastanesine bağlı Semt Polikliniği. Bu polikliniği 24 saaate çıkaracağız inşallah. Eyüp Kur'an Kursu. Şuanda 60 öğrenci hafızlık yapıyor. Bunun içinde göreve gelir gelmez Binali Yıldırım Vakfına bir dilekçe verdim. Adın da Tülin Yıldırım koydurduk. Geçen sene 2018 yılında 28 öğrencimiz hafız oldu. Bu da bizim için güzel bir eser.

 

Altyapımız yoktu. Mahallenin yüzde ellisinde doğalgaz vardı sadece. Büyükşehir belediyemiz ve İSU'ya çok teşekkür ediyorum. Bunları da aştık.  Mahallemde 84 evin tapusu yok, doğalgazı yok. Tek sıkıntı o. İnşallah onu da en kısa zamanda yeni belediye başkanımızla görüşüp halledeceğiz. İmar barışından tapularını alan kardeşlerimize doğalgazı vereceğiz. Bir de mahallemizde kentsel dönüşüm olduğu için, ben geldiğimde mahallede 7.200 seçmen vardı. Şuanda 9.500 hatta 10 bin oldu. Enerji sıkıntımız vardı. Bunun içinde TEDAŞ'a çok teşekkür ediyorum. Niye? Vatandaş şantiye elektriği kullanıyordu. 5 Trafo yaptılar. Şimdi bunu konuta çevirdik.  2018 yılında Ulus Mahallesi çok güzel yatırımlar aldı. Emeği geçen bütün devlet büyüklerime, bize destek verenlere teşekkür ediyorum.

 

 "OKULUMUZ YOK!"

 

 Mahalle olarak en büyük problemleriniz nelerdir?

 

Şuanda eğitim. Okulumuz yok. Çünkü her şey eğitimden geçiyor. Hatta burada biz kötü bir yeri de kapattırdık. Gençlere örnek olmayan bir yer vardı. Bu kardeşiniz ve devletimizin istihbarat birimleri ve polis teşkilatımız el birliğiyle burayı kurtardık. Önceki dönem valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu'na çok teşekkür ediyorum. Çok destek verdi bana. Mahallemizde huzur var şuanda.

 

Vatandaşın gidip akşam ailesiyle oturabileceği sosyal alanlar istiyoruz. Bunların yeri hazır. Önümüzdeki dönem 2 adet yer yapacağız inşallah. Semt pazarı yapılacak, yine belediyemizin ek hizmet binası ve kültür merkezi yapılacak.

 

Belediye ile temasınız nasıl? Size yardımcı oluyorlar mı?

 

Yeni belediye başkanımızla oturup henüz konuşmadık. Ama seçimden sonra kendisinden randevu aldım. Mahalleme yapılacak hizmetlerle ilgili 9 maddelik liste halindeki isteklerimizi ilçe başkanıma da verdim. Ama öncelik olarak aciliyetimiz okul. Şuan ihaleler durduruldu. Başlar başlamaz okulunda inşasına başlanacak inşallah.

 

HEDEFİM İLÇE OLMAK!

 

Size göre gerçek muhtar nasıl olmalı?

 

Halkın içinden olmalı. Yani halkıyla bütünleşecek, halkın istek ve taleplerine anında cevap verecek, kuşatıcı, kucaklayıcı olmalı.Önümüzdeki dönem Allah nasip ederse İçişleri Bakanlığına, valime, kaymakamıma burayı ilçe yapmak için müracaat yapacağım. Yavuz Selim, Hürriyet, Beylik bağı, Mimar Sinan, Adem Yavuz mahalleri Çünkü bizim 84 bin nüfusumuz var. 51 bin seçmenimiz var. Hatta Gebze Teknik Üniversitemiz ve Hünkâr Çayırımız Cumhuriyet mahallemizin içinde. Sanayi var. Kroman Çelik ve Sarkusyan fabrikası Beylik Bağı'nın içinde. Biz ilçe olmayı hak ettik. Çünkü hizmette sıkıntı çekiyoruz. İlçe olursak hizmet kendiliğinden gelecek. Biz bunun için ilçe olmaya talibiz.  Hedefim ilçe olmak.

 

Cumhurbaşkanımızın muhtarlara karşı ilgisi size yansıdı mı? Yani muhtarlık müessesi açısından olumlu bir iz bırakıyor mu?

 

Cumhurbaşkanımızın ilgisinden memnunuz fakat tabanda bunu alamıyoruz. Karşılığını bulamıyoruz. Sıkıntı burada.

 

Mahallenizde fakir, muhtaç aileler yüzdelik olarak ne kadarlık oran oluşturuyor?

 

Şuanda 470 ailemiz Ramazan kumanyası için bize müracaat etti. Biz bunların tamamına ulaşamadık. Malum şuan ekonomik sıkıntı var. Yurtdışından bize destek veren kardeşlerimiz var Allah razı olsun. Amerika'dan bana maddi destek verenler var. Onların sayesinde biraz ulaştık. Bu yıl bölgemizdeki müteahhit ve iş adamlarımızdan bu sene yardım alamadık.

 

Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı Sayın Muhtarım?

 

Tüm vatandaşlarımın Kadir Gecesini tebrik ediyorum. Filistin'deki, Arakan'daki kardeşlerimizii dualarımızda unutmayalım. Suriyeli kardeşlerimizi birçok ları eleştiriyor.  Allah kimseyi vatansız, bayraksız bırakmasın. Biz babayız. Baba olmak kolay değil. Bizim dedelerimiz 635 sene dünyaya babalık yapmış, abilik yapmış. Bunun için biz eğer onların torunlarıysak mazlumlara sahip çıkmalıyız. Biz ümmetçiyiz. Müslümana ne olursa olsun sahip çıkacağız. Yoksa ibadetlerimizden bile tat alamayız. Bu bizim içinde bir imtihandır. Bu vesileyle nümüzde yine bayram var. Tüm halkımın ve mü'minlerin bayramını tebrik ediyorum.

 

Sizlere de çok teşekkür ediyorum. Siz bizim için çok değerlisiniz. Bize de fırsat verdiniz. Çok sağ olun. Her zaman yanınızdayız.

 

Röportaj: Hakan Bayram

Fotoğraf: Mustafa Can

 

Kaynak: (GHS) - GEBZENİNSESİ GAZETESİ HABER SERVİSİ Editör: Hakan Bayram
 
Etiketler: MUHTAR, AKIN'DAN, SİYASİLERE, ÇAĞRI!,
Haber Videosu
Yorumlar
Anketler
BEYLİKBAĞI BÖLGESİNİN EN BAŞARILI MUHTARI KİM?
sanalbasin.com üyesidir
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16.
Arşiv
Modül 1

 

 
KOCAELİ SON DAKİKA HABERLERİ
Herkese Açık grup · 13.231 üye
Gruba Katıl
www.gebzeninsesi.com Haber ihbar Whatsapp  0532 233 28 80
 
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı